09/06/18 umělecké počteníčko se zpožděním

9. června 2018 v 21:25 |  Týdenní várka objevů
.
"Krom retrospektivního pohledu do minulosti, kde se připomínají největší ikony designu, se dívá i do budoucnosti a současnými díly."

..
Théodore Géricault, The Raft of the Medusa, oil on canvas, 1819 (Musée du Louvre, photo: Dr. Steven Zucker)
.
.
Volanky
"Role umění ve veřejném prostoru je naprosto nezastupitelná a pro společnost ve všech směrech přínosná. Cílem umění ve veřejném prostoru je nejenom oživit veřejné městské prostory, ale také kulturně vzdělávat společnost a konfrontovat ji s uměleckými principy," uvádí připravovaný materiál.

.
.
Výsledek obrázku pro Profesor Jerrold Levinson, foto: Josef Chuchma, ArtZóna


.
.
"Digitalisté nafotí tisíce snímků, nejsou omezeni cenou filmu ani jeho délkou. To je velká výhoda digitálů, ale taky jejich největší slabina, ti lidé nemůžou mít čas se svým fotografiím pořádně věnovat. Musí fotit další a další fotky…"

.
.
Pablo Picasso při práci.
.
.
Výsledek obrázku pro transgas
"Ty domy mají smůlu v tom, že byly vymyšleny a navrhovány v šedesátých letech, ale než se stihly postavit, přijely tanky a nastala normalizace. Pravdou je, že jsou spíš symbolem uvolnění společnosti v šedesátých letech než normalizace."

.
.
Výsledek obrázku pro manuál dobré praxe reklamy
"Kvalitně zpracovaná vizuální komunikace a označení provozen včetně outdoorové reklamy dotváří přirozený genius loci. Ten se dnes bohužel ztrácí pod vrstvami zmatených a agresivních reklam, které se nechvalně označují za vizuální smog. (...)"


..
..
"At last year's (2011) Venice Art Biennale, one of the standout installations involved a full-size wax replica of Giambologna's 16th-century sculpture The Rape of the Sabine Women. Even more intriguing was that an "everyday" man wearing glasses stood facing the sculpture. Like giant candles, both slowly burned to the ground, melting minute by minute. (...)"

..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.